26.02.2021, 13:07 Wersja do druku

Poznań. Dziś premiera „Walki o ogień i wzrost gospodarczy” w Polskim Teatrze Tańca online

Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na Obóz Ewolucji i Ciekawości Międzygatunkowej, czyli premierę online najnowszego spektaklu Polskiego Teatru Tańca pt. „Walka o ogień i wzrost gospodarczy”. 

fot. mat. teatru

 „Walka o ogień i wzrost gospodarczy”jest sceniczną wizją wyścigu ewolucyjnego, obejmującą nie tylko gatunek homo sapiens, ale też międzygatunkową perspektywę walki o przetrwanie i lepsze życie. Próbą wyobrażenia sobie innych niż ludzka świadomości, wrażliwości i motoryk. A także podróżą poprzez właściwe różnym ziemskim gatunkom sposoby istnienia w świecie, odbywającą się poprzez medium, jakim są ciała tancerzy. Podróż ta obejmuje miliardy lat i niekończoną różnorodność kształtów, jakie może przyjąć życie - od organizmów jednokomórkowych, poprzez ssaki naczelne po fantastyczne materializacje „istnień możliwych”, wywiedzione z koncepcji zoologii spekulatywnej.

Premiera powstała we współpracy artystów - tancerzy Polskiego Teatru Tańca z grupą twórców, wyłonioną w konkursie na realizację premiery w Polskim Teatrze Tańca w Roku Szyderców 2020 - reżyserem Szymonem Kaczmarkiem, choreografem Mikołajem Karczewskim, dramaturgiem Żelisławem Żelisławskim, scenografką Kają Migdałek i kompozytorem Kamilem Tuszyńskim. Wpisuje się w idiom „Człowiek - roślina” - hasło programowe 2021 roku w Polskim Teatrze Tańca - oznaczające czas intensywnej inspiracji bioróżnorodnością form natury oraz ruchem wszechobecnym w zjawiskach przyrody.  

Spektakl jest współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego Zamówienia choreograficzne 2021, finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Bilety można zakupić w serwisie bilety24.pl  

Kup bilet  (w cenie 30 zł)

Spektakl będzie dostępny na platformie VOD od 26.02.2021 godz. 19.00 do 27.02.2021 do godz. 23.59.

Bilety można kupować do soboty 27.02. do godz.22.30. 

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne