EN
9.11.2021, 11:28 Wersja do druku

Poznań. Dyplomowa "Techno Rzeczpospolita" gościnnie w Pawilonie

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego Filii we Wrocławiu pt. "Techno Rzeczpospolita" w reż. Marcina Libera obejrzeć będzie można już w najbliższy piątek, 12 listopada o godzinie 19 w Pawilonie. Spektakl Inspirowany antologią „30 lat polskiej sceny techno” Wydawnictwa Krytyki Politycznej pod red. Radosława Tereszczuka, Łukasza Krajewskiego i Artura Wojtczaka.

fot. mat. teatru

Każde pokolenie ma swoją rewolucję, swój bunt i swoje doświadczenie formujące – czasami jest to wojna, a czasami ekstatyczna wspólnota rejwu.

Techno Rzeczpospolita na podstawie pierwszej polskiej antologii techno, to wehikuł czasu, który zabierze nas do początku imprezy, która trwa 30 lat, przez koniec PRL-u, chaos transformacji po współczesność.

Teatr technodokumentu reinterpretuje i nakłada matrycę zbiorowej pamięci dj-ów, organizatorów imprez, właścicieli klubów, rejwerów na doświadczenie współczesnych dwudziestolatków.

Czym są dla nich techno lata 90’?

Strategią oporu, „przećpaną rewolucją”, wizją raju ziszczonego na ziemi przez krótki moment, wyblakłym polaroidem z roześmianymi rodzicami, a może tylko duchem imprezy, po której został przykurzony stroboskop i przeterminowane energetyki?

***

Pawilon
ul. Ewangelicka 1, Poznań
www.pawilon.org
+48 789 192 492
adres korespodencyjny:
Galeria Miejska Arsenał
Stary Rynek 6
61-772 Poznań

Źródło:

Materiał nadesłany