EN

19.04.2021, 14:36 Wersja do druku

Poznań. Czytanie poezji z warszawskiego getta

Teatr Muzyczny w Poznaniu dołączył do akcji zainicjowanej przez Gołdę Tencer, dyrektor Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, związanej z obchodami 78. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim.

fot. mat. teatru

W celu upamiętnienia ogromnej odwagi i heroizmu Powstańców z Getta Warszawskiego, nagrał czytanie poezji z getta warszawskiego. Wzięło w nim udział dwóch aktorów Teatru: Radosław Elis oraz Marcin Januszkiewicz. Przeczytali oni teksty różnych autorów, między innymi: Jerzego Ficowskiego, Władysława Szlengela, Stefanii Ney, Horacego Safrina czy Władysława Broniewskiego. Materiał dostępny jest na FB, Instagramie oraz kanale YouTube Teatru (TUTAJ).

Chęć współuczestnictwa w akcji zgłosiło łącznie 29 Teatrów z całej Polski. Teatr Żydowski będzie publikował materiały wszystkich Teatrów począwszy od 19 kwietnia przez tydzień w swoich mediach społecznościowych.

Grafika została stworzona na podstawie plakatu Ryszarda Horowitza – symbolicznej pracy powstałej w roku 65-tej rocznicy Powstania w Getcie.

Źródło:

Materiał nadesłany