05.08.2020, 08:31 Wersja do druku

Poznań. Aktor zmusił publiczne radio do cenzury. Ze słuchowiska wycięto piosenkę o Jacku Kurskim

Inne aktualności

- Zaczął mi wysyłać napastliwe wiadomości. Emisja się zbliżała, miałem chwilę na decyzję. Wystraszyłem się i uległem - opowiada "Wyborczej" dziennikarz publicznego Radia Poznań.

Gdy wybuchła epidemia koronawirusa i rząd zamknął teatry, aktorzy zostali bez pracy. Wtedy Związek Artystów Scen Polskich wpadł na pomysł wyprodukowania radiowego słuchowiska w odcinkach. "Próba" miała być opowieścią o uwięzionych w domach muzykach, którzy zdalnie przeprowadzają próby przed koncertem.

Scenariusz pisało życie. Podczas połączeń ze swoim dyrygentem muzycy komentowali bieżące wydarzenia, rozmawiali o sztuce, rodzinnych problemach i niezrealizowanych planach. W produkcję było zaangażowanych 70 aktorów.

Ocenzurowane słuchowisko w Radiu Poznań

- To było zupełnie nowatorskie przedsięwzięcie, bo każdy z aktorów nagrywał w domu i przesyłał nam swoje kwestie, które potem montowaliśmy w całość - mówi "Wyborczej" Jarosław Burchardt, koordynator przedsięwzięcia z ramienia publicznego Radia Poznań, które zostało producentem słuchowiska.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Aktor zmusił publiczne radio do cenzury. Ze słuchowiska wycięto piosenkę o Jacku Kurskim

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Poznań online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Piotr Żytnicki

Data:

04.08.2020 19:15

Wątki tematyczne