EN

2.10.2020, 16:03 Wersja do druku

Poznań. "777" Teatru Usta Usta Republika na żywo, w sieci

fot. Tomasz Jarosz

Teatr Usta Usta Republika zaprasza w dniach 16-18 października  na spektakl "777" w reż. Wojciecha Wińskiego. Aby w nim uczestniczyć, należy mieć zainstalowaną aplikację zoom i zarejestrować się na stronie www.tlustalangusta.pl/777.

Niektórzy twierdzą, że organizacja 777 nigdy nie istniała i istnieć nie będzie. Inni, którym udało się przedostać do prowadzonego przez nią, tajemniczego kasyna, utrzymują, że nigdy, przenigdy tego spotkania nie zapomną. W opuszczonej fabryce, podziemnym parkingu, doskonale znanej miejskiej instytucji albo właśnie w sieci tuż po zmroku otwiera swe podwoje jaskinia hazardu. Przy skąpo oświetlonych stołach rozpoczyna się gra o wszystko. Śmiałkowie, którzy podejmą wyzwanie organizacji 777 i zmierzą się z szatańskimi sztuczkami jej wysłanników, wiele mogą zyskać. Warto, by przekraczając próg kasyna, pamiętali jednak o jednej, podstawowej zasadzie. Z raz rozpoczętej gry, pod żadnym pozorem nie można się już wycofać.

Spektakl „777” (wersja 2.0) to kolejna odsłona teatru w sieci w wykonaniu Usta Usta Republika. Poprzedzająca go „Ambasada 2.0” otrzymała wyróżnienie w konkursie „Kultura na wynos”, nagradzającym najciekawsze inicjatywy artystyczne zorganizowane w czasach tzw. zamrożenia. Została też nominowana w poznańskim plebiscycie na Wydarzenie kulturalne online minionego sezonu jako spektakl-eksperyment, kształtujący się z pomocą widzów, traktujący kwarantannę jako możliwość, a nie ograniczenie. Projekt łączący obie internetowe premiery stanowi część obchodów jubileuszu istnienia grupy i jest realizowany w ramach programu „Kultura w sieci” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.
 
Udział w spektaklu „777” jest bezpłatny. Aby w nim uczestniczyć, należy mieć zainstalowaną aplikację zoom i zarejestrować się na stronie www.tlustalangusta.pl/777.

16, 17, 18 października (późne godziny wieczorne).
Bezpłatne wydarzenie online.


***
Reżyseria: Wojciech Wiński
Scenariusz: Ewa Kaczmarek, Kamil Macejko, Wojciech Wiński
Kostiumy: Ilona Binarsch
Muzyka: Snowman
Występują: Ewa Kaczmarek, Marianna Piskorz, Kinga Rybarczyk, Roman Andrzejewski, Grzegorz Ciemnoczołowski, Marcin Głowiński, Wojciech Luchowski, Remik Najewski, Norbert Ogoniak, Łukasz Pawłowski, Andrzej Majos, Artur Śledzianowski, Przemysław Zbroszczyk, Dominik Złotkowski
Autor zdjęcia do plakatu: Tomasz Jarosz

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne