EN

13.08.2021, 16:47 Wersja do druku

Poznań. 25 lat pracy artystycznej Andrzeja Adamczaka

mat. organizatora

Andrzej Adamczak swoją karierę artystyczną rozpoczął w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Po kilku intensywnych sezonach tańczenia w repertuarze klasycznym, neoklasycznym i charakterystycznym ( „Giselle”, „Ognisty ptak”, „Popołudnie Fauna”, „Harnasie”, „Grek Zorba”) przeprowadził się do Szczecina by wraz z kolegami kreować w Teatrze tańca DNA przy Operze na Zamku. W roku 2001 związał się z Polskim Teatrem Tańca, gdzie ponad piętnaście lat był I solistą.

Tańczył w całym repertuarze Polskiego Teatru Tańca, m.in. w choreografiach Ewy Wycichowskiej, Ohada Naharina, Yossi Berga, Jacka Przybyłowicza, Istvana Yuhos - Putto, Thierry Vergera, Nadara Rosano i Jo Stromgrena. Obecnie jest freelancerem. Współpracuje jako pedagog i choreograf z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową w Poznaniu oraz z innymi ośrodkami kultury.

Otrzymał dwukrotnie (2003 i 2005) główną nagrodę za najlepszą choreografię współczesną na Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. W. Wiesiołłowskiego w Gdańsku oraz nagrodę za najciekawszą choreografię na II Ogólnopolskim Konkursie Baletu Najmłodszych Tancerzy (2006). Jest laureatem Nagrody dla Młodych Twórców Miasta Poznania (2004) i Medalu Młodej Sztuki (2009).

Zrealizował wiele spektakli dla Atelier Polskiego Teatru Tańca: m.in. „JA-JO”(2002), „…szparagijem”( 2002), „Wchodzę”(2004), „Scan”(2006), „Trzy siostry - Wyobrażenie”(2009), „Need me”(2014), „Touch me”(2016) i dla Polskiego Teatru Tańca: „Chopin - Fresh Fruits”(2010). „Spotkania w dwóch niespełnionych Aktach”(Teatr Wielki w Łodzi we współpracy z Polskim Teatrem Tańca - 2011), „ Volta” (2013). Dla CK Zamek w Poznaniu „Arbro Cosmica” (2014) oraz dla Festiwalu Młodego Widza Ale Kino! „Basia?”(2002). W 2006 „Czas młodości” oraz w 2021 „Insieme” jako spektakle dyplomowe uczniów w Ogólnokształcącej szkole baletowej w Poznaniu.

Podczas wieczoru jubileuszowego prezentowane będą spektakle w choreografii Andrzeja Adamczaka: „Nie czas by spać” - premiera oraz „Instynkt” (2020).

„Nie czas by spać” Premiera

Masz wrażenie, że nikt cię nie słucha? Stoją obok Ciebie ale nic nie mówią. Cokolwiek robisz i tak nie patrzą. To nie ten czas by spać, otwórz umysł i po prostu zacznij….

Obsada: Andrzej Adamczak, Agnieszka Brzezińska, Katarzyna Leszek, Szymon Pacholec -Tancerz Kieleckiego Teatru Tańca,

„Instynkt”

Każdy z nas codziennie i bezustannie poszukuje w życiu piękna: w sztuce, relacjach, miłości. Pokładamy nadzieję w nowych zdarzeniach, ludziach i emocjach. Nawiązując relacje, otwieramy się na innych, zapraszamy ich do naszego świata. Bywa, że stajemy się wtedy bezbronni. Czasem przeżywamy rozczarowania, cierpimy i w konsekwencji tracimy wiarę w to, że piękno w ogóle istnieje. Czy to oznacza, że nie słyszymy swojego wewnętrznego głosu, który nas ostrzega, czy też celowo go ignorujemy? A może to instynkt nas zawodzi? Jaką cenę za to płacimy? Najważniejsze, żeby wiedzieć czy było warto.

Obsada: Agnieszka Brzezińska, Filip Hylewicz, Katarzyna Leszek, Szymon Pacholec -Tancerz Kieleckiego Teatru Tańca, Zofia Tomczyk,

Bilety.

Spektakl odbywa się w duchu aktualnych przepisów sanitarnych. Prosimy o przestrzeganie regulaminu, noszenie maseczek, korzystanie z punktów dezynfekcji rąk oraz zachowywanie dystansu.

TERMIN: 20.08.2021 godz. 19h00

MIEJSCE: Aula Artis ul. T.Kutrzeby 10, Poznań

Źródło:

Materiał nadesłany