EN

29.04.2021, 20:02 Wersja do druku

Portugalia. Zorganizowano pierwszy w tym roku spektakl z udziałem widzów

Służby sanitarne Portugalii zorganizowały w Bradze, na północy kraju, we współpracy z ratuszem pierwszy w tym roku spektakl z udziałem widzów. Wydarzenie służy sprawdzeniu bezpieczeństwa organizacji imprez masowych w warunkach pandemii Covid-19.

Inne aktualności

Jak poinformowała minister kultury Graca Fonseca, czwartkowe wydarzenie ma służyć ocenie szans na organizację festiwali muzycznych i wydarzeń kulturalno-rozrywkowych odbywających się zarówno na świeżym powietrzu, jak i w zamkniętych pomieszczeniach.

Czwartkowy spektakl, w którym wystąpiła grupa portugalskich komików, odbył się w plenerze przed budynkiem hali koncertowo-wystawienniczej Altice Forum Braga. Wzięło w nim udział 400 osób.

Każdy z uczestników czwartkowego wydarzenia musiał przed wejściem na teren, na którym odbył się spektakl, przejść szybkie testy antygenowe na obecność koronawirusa, a także poddać się badaniu temperatury ciała.

Podczas wieczornego wydarzenia w Bradze widzowie siedzący przed prowizoryczną sceną na krzesłach zachowywali dystans społeczny, a każdy z nich miał założoną maskę ochronną.

W piątek 400 widzów weźmie udział na świeżym powietrzu w koncercie Pedro Abrunhosy. Tym razem jednak uczestnicy wydarzenia będą uczestniczyć w imprezie na stojąco.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne