EN

23.03.2023, 10:27 Wersja do druku

„Portfolio dla aktora seniora” - Bogumiła Murzyńska-Głybin

Przedstawiamy sylwetkę Bogumiły Murzyńskiej-Głybin, związanej z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Materiał powstał w roku 2022 w ramach cyklu „Portfolio dla aktora seniora”. 

Portfolio (plik PDF)

fot. Przemysław Jendroska / mat. teatru

***

Informacje o projekcie: „Portfolio dla aktora seniora” to projekt realizowany w latach 2020-2022 przez Łukasza Gosławskiego, aktora łódzkiego Teatru Nowego, prezesa Fundacji Ambasada Kultury. W 2020 roku Łukasz Gosławski otrzymał stypendium MKiDN na realizację projektu „Portfolio dla aktora seniora”, który miał na celu wsparcie artystów seniorów w czasie pandemii i transformacji cyfrowej. W 2022 roku zrealizował jego II edycję. Efektem projektu jest 70 profesjonalnie zrealizowanych portfolio artystów seniorów grających w 29 polskich teatrach. Sylwetki publikujemy na e-teatr.pl w dniu urodzin aktorek i aktorów.

Źródło: cvforart.com 

Portfolio (do pobrania w formacie PDF) zawiera interaktywne przyciski z linkami do premier teatralnych, baz www.encyklopediateatru.pl, do pozycji filmowych i telewizyjnych na www.filmpolski.pl, lub w miarę możliwości do VOD danej produkcji. 

Źródło:

cvforart.com
Link do źródła