EN

15.03.2024, 15:14 Wersja do druku

Polskie Radio. Rusza cykl słuchowisk „Radio-Teater” realizowanych z Teatrem Żydowskim

Teatr Żydowski rozpoczyna współpracę z Teatrem Polskiego Radia. Nasz cykl słuchowisk będzie nosił nazwę "Radio-Teater" - poinformowała w piątek PAP specjalistka ds. PR Teatru Żydowskiego Ewa Wojciechowska. Premiera słuchowiska "Podróżnicy" w niedzielę w Programie 1 PR.

fot. proj. Marta Bartosik

Jak wyjaśniła, "nasze pierwsze wspólne słuchowisko radiowe będzie można usłyszeć premierowo na antenie Polskiego Radia 17 marca tuż po godz. 21 w radiowej Jedynce". Będzie to spektakl "Podróżnicy" Pawła Mossakowskiego w radiowej adaptacji i reżyserii Waldemara Modestowicza.

Bohaterami słuchowiska są Pola i Kuba. "Ona uczy się do matury. Marzy o studiowaniu psychologii. On to typ poety – buntownika. Chce studiować polonistykę, aby w przyszłości poświęcić się pisaniu. Pola i Kuba są w sobie zakochani. Planują pierwsze w życiu dorosłe wakacje i wspólną przyszłość…, ale nadchodzi marzec 1968 roku" - czytamy w zapowiedzi słuchowiska.

W rolach głównych w słuchowisku z cyklu "Radio-Teater" usłyszeć będzie można: Justynę Kowalską (Pola), Sebastiana Fabijańskiego (Kuba), Dorotę Landowską (Fryda), Piotra Grabowskiego (Felek), oraz aktorów Teatru Żydowskiego Ewę Dąbrowską (Ruta) i Piotra Wiszniowskiego (Szymon).

Oprawę muzyczną słuchowiska przygotowała Renata Baszun, a za realizację akustyczną odpowiada Maciej Kubera. Kierownictwo produkcji sprawowała Beata Jankowska.

Premierowa emisja słuchowiska - 17 marca o godz. 21 w radiowej Jedynce.

Warto przypomnieć, że premiera teatralna "Podróżników" w reżyserii Gosi Dębskiej odbyła się w Teatrze Żydowskim 8 marca 2023 roku - z okazji 55. rocznicy Marca'68.

Źródło:

PAP