EN

30.10.2020, 14:06 Wersja do druku

Polskie Radio. Premiera słuchowiska "Zazwyczaj śnimy w samotności" Wacława Holewińskiego w Jedynce

Teatr Polskiego Radia i Program 1 Polskiego Radia zapraszają na premierowe słuchowisko Wacława Holewińskiego w reżyserii Cezarego Morawskiego. Emisja spektaklu „Zazwyczaj śnimy
w samotności” z udziałem m.in. Andrzeja Mastalerza w sobotę 31 października tuż po godz. 21.00  w teatralnym paśmie Jedynki Polskiego Radia.


M. Rebzda / mat. Polskiego Radia

Historia spektaklu „Zazwyczaj śnimy w samotności” wprowadza odbiorców w perypetie życia małżeńskiego dwójki bohaterów słuchowiska, dobrze sytuowanych, ludzi w średnim wieku: agentki literackiej Ruth i jej męża, znanego pisarza Maxa Schellera, żyjących w zawodowej symbiozie. – Ta zależność zdaje się w istocie trzymać przez ostatnie lata ten bezdzietny związek, w którym uczucia całkowicie wygasły, bo nawet chorobliwa zazdrość Ruth wynika nie z miłości, ale bardziej z urażonych ambicji, z niespełnienia, z boleśnie odczuwanej nieuchronności przemijania, wreszcie z doskwierającej w tej relacji samotności – mówi Wacław Holewiński, autor słuchowiska. Podobne uczucia towarzyszą Maxowi, który podejmuje próbę walki z osamotnieniem, zawodowym wypaleniem i twórczą niemocą. Z czasem w życiu głównych bohaterów pojawiają się inne osoby – spotkanie z Ionem i Ursulą powoli nabiera istotnego, przełomowego znaczenia dla pary. Dominującym motywem opowieści staje się egzystencjalny brak, samotność i przede wszystkim niemożność porozumienia.
Obsada słuchowiska: Stanisław Górka, Andrzej Mastalerz, Sylwia Wysocka, Anna Zagórska. Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska, opracowanie muzyczne: Anna Zagórska.

Źródło:

Materiał nadesłany