EN
11.07.2020, 08:25 Wersja do druku

Podlasie. Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Wertep" wraca na szlaki

"Ja gore", Teatr Akt, fotm. mat. teatru

Wraca Wertep! Na przełomie lipca i sierpnia jeden z najbardziej niezwykłych festiwali w regionie i w kraju znów będzie objeżdżać miejscowości północno-wschodniego pogranicza, za darmo pokazywać spektakle dla malutkich i tych całkiem dużych, oferując klimat nie do podrobienia: niespieszny i błogi.

Widzowie dostaną więc to, do czego już zdążyli się przywiązać: sztukę teatrów ze świata i piknikowy nastrój. Ale ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczny festiwal będzie inny niż zwykle. Jeszcze bardziej kameralny. Aby zachować bezpieczny odstęp między widzami, organizatorzy poproszą wszystkich gości o przyniesienie ze sobą kolorowych szali, apaszek, chustek. Położone na ziemi, będą stanowiły kolorową i bezpieczną barierę bezpieczeństwa.

– Kultura jest bardzo ważna, zwłaszcza w takich momentach jak teraz – przynosi radość, daje nadzieję na lepsze jutro, pozwala na chwilę wytchnienia, refleksji. I to właśnie dlatego nie wyobrażaliśmy sobie, że w tym roku naszego festiwalu mogłoby zabraknąć. Wertep odbędzie się tradycyjnie w ostatni weekend lipca i pierwszy sierpnia – zapowiada Agata Rychcik-Skibiński, współorganizatorka 12. już edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Wertep”.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Wertep" wraca na podlaskie szlaki [PROGRAM]

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Białystok” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne