EN

14.11.2022, 09:26 Wersja do druku

Poczet ulic wałbrzyskich: sezon drugi. Skarga na ulicę Recenzentów

Do internetu wpłynęła skarga, że ulica Recenzentów na Rusinowie z jednego końca opatrzona jest tablicą Recenzentów, a z drugiego ulica Krytyków - pisze Seb Majewski w „Gazecie Wyborczej - Wrocław”.

I o co tutaj chodzi? Czy to prowokacja? A może niedopatrzenie? Celowa dezinformacja? Urząd Miasta Wałbrzycha odpowiedział, że wszystko jest przemyślane i pod kontrolą. Ulica Krytyków, czyli - to znaczy - ulica Recenzentów.

Chodzi o profesję.

O umiejętności.

I empatię.

Ale również o frustrację.

Złość.

Agresję.

I poczucie wartości albo jej zagubienie w Lesie Teutoburskim. Chodzi o trudny zawód dawania zielonego albo czerwonego światła. A ten rodzaj sygnalizacji nie jest z obszaru inżynierii tylko humanistyki: kulturoznawstwa, wiedzy o teatrze, filmoznawstwa, muzykologii i mykologii i mitologii.

Ulica jest brukowana. I jest trudna. Bo skomplikowana jest działka.

Parząc na nią z lotu sowy, nie ma żadnej różnicy. Ale wystarczy tylko przysiąść na chwilę i zaczyna się krzyżówka. Bo przecież jednak krytyk i recenzent to nie tylko dwie strony tej samej monety. To dwie monety. I z tego powodu skarżący może czuć satysfakcję.

Ale po kolei. Krytyk krytykował, a recenzent recenzował.

W czasowniku recenzować nie znajduje się żadna wartość ocenna. Ale w rzeczowniku krytyka już jest. I to wyraźna i wytłuszczona boldem.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Poczet ulic wałbrzyskich: sezon drugi. Skarga na ulicę Recenzentów

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wałbrzych” online
Link do źródła

Autor:

Seb Majewski

Data publikacji oryginału:

13.11.2022