EN
2.12.2021, 13:21 Wersja do druku

Kraków. Po skandalu wokół #MeToo na Boskiej Komedii. Reżyserki zabierają głos

- Brak szacunku wobec osób doświadczających przemocy - piszą w oświadczeniu Anna Smolar, Weronika Szczawińska, Jagoda Szelc, Małgorzata Wdowik, reżyserki, których spektakle będą pokazane na krakowskiej Boskiej Komedii. To ich reakcja na udział w festiwalu oskarżonego o molestowanie Pawła Passiniego.

Trwa burza wokół krakowskiego festiwalu Boska Komedia. Część środowiska teatralnego protestuje w związku z udziałem w imprezie twórców będących bohaterami #MeToo w polskim teatrze.

W środę reporterka Iga Dzieciuchowicz ujawniła, że w festiwalu pod pseudonimem weźmie udział bohater jej wcześniejszego reportażu – reżyser Paweł Passini, którego studentki Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oskarżyły o molestowanie. Passini ogłaszał wcześniej, że rezygnuje z pracy artystycznej. Teraz na festiwalu ma pojawić się z projektem realizowanym pod pseudonimem, a współtworzonym przez rządowy Instytut Adama Mickiewicza – instytut nie odpowiedział dziennikarce na pytanie, czy jego dyrekcja wiedziała o zarzutach wobec Passiniego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Po skandalu wokół #MeToo na krakowskim festiwalu. Reżyserki zabierają głos

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Witold Mrozek