EN

12.09.2020, 12:31 Wersja do druku

Płock. Film o Szaniawskim, "milczku z Zegrzynka"

Ze sceny musieli zejść z powodu pandemii. Ale to już przeszłość, lada moment nasi aktorzy zaproszą na premierę spektaklu "Widok z mostu". Startują również z projektem filmowym o Szaniawskim, patronie płockiego teatru. Czy rzeczywiście jest to dramaturg zapomniany?

Wirtualna podróż teatralna po życiu i dramaturgii Jerzego Szaniawskiego rozpocznie się już w najbliższą sobotę, 12 września.

Skąd u niego te marzenia senne i fascynacje transcendencją? Kto inspirował dramaturga? Jakim człowiekiem był „milczek z Zegrzynka”? Aktorzy postarają się odpowiedzieć na te pytania. Ekipa z płockiego teatru podjęła się także ożywienia postaci ze sztuk Szaniawskiego.

Scenarzystą i reżyserem czteroczęściowego filmu „Szaniawski – dramaturg zapomniany?” został Marek Mokrowiecki.

– Nie chodzi o przekazanie pełnej wiedzy o Szaniawskim, bo to jest bardzo złożona postać, jeden z największych polskich dramaturgów okresu 20-lecia międzywojennego, no i po wojnie też, obecnie prawie zapomniany – podkreśla dyrektor płockiego teatru. – W ten sposób w 50. rocznicę jego śmierci wskrzeszamy pamięć o nim i mamy nadzieję, że Państwa to zainteresuje.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Film o Szaniawskim, "milczku z Zegrzynka", nagrali aktorzy płockiego teatru. Cztery odcinki w internecie, premiera w sobotę

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Płock” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.