EN

8.03.2022, 11:53 Wersja do druku

Płock. Aktorzy w geście solidarności z Ukrainą

Inne aktualności

Teatr im. Jerzego Szaniawskiego, tak jak wiele instytucji kultury, podkreśla swoje wsparcie dla walczącej Ukrainy.

Aktorom z zaprzyjaźnionych teatrów w Iwano-Frankowsku i Kamieńskiem dyrektor Marek Mokrowiecki przesłał wyrazy solidarności. - Sercem jesteśmy z Wami, bolejemy nad Waszym losem. Wierzymy głęboko, że Ukraiński dzielny Naród wyjdzie zwycięsko z tej straszliwej próby - napisał Mokrowiecki.

Zespół aktorski wyszedł do ukłonów z flagami ukraińskimi po spektaklu „Historia Ziemi. Epoka Chootycka" według Lema.
W marcu w repertuarze teatru znajdują się dwa gościnne koncerty Teatru Operetki Kijowskiej (18 marca, 1 kwietnia) oraz spektakl ,Jezioro łabędzie" (8 marca) w wykonaniu Narodowego Baletu Klasycznego z Kijowa, który wcześniej występował we Francji. 10 tenorów z Polski, Ukrainy i Gruzji wykonuje bardzo różnorodny repertuar - od
najlepszych piosenek pop i ballad rockowych po utwory ludowe i arie operowe. Są jeszcze bilety na ich koncert 1 kwietnia. Podczas koncertów będzie prowadzona zbiórka na rzecz Ukrainy.
Na afiszu są także: farsa „Żona potrzebna od zaraz", spektakl „Wszystko o mężczyznach", muzyczna opowieść o Mirze Zimińskiej-Sygietyńskiej oraz spektakle dla dzieci.
Bohaterem „Żony potrzebnej od zaraz" (11, 12, 13 marca) w reżyserii Stefana Friedmanna jest angielski finansista Jim Watt (Mariusz Pogonowski), który przed wizytą swojego przełożonego musi rozwiązać problem braku żony. Konserwatywny amerykański szef chciałby poznać legalną małżonkę. Skąd wziąć żonę w tak krótkim czasie? Najlepiej kogoś przebrać. I tak zaczyna się klasyczna komedia pomyłek.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

W Teatrze im. Jerzego Szaniawskiego w marcu Solidarni z Ukrainą

Źródło:

Tygodnik Płocki nr 10

Autor:

(lesz)

Data publikacji oryginału:

08.03.2022

Wątki tematyczne