EN
22.10.2021, 10:01 Wersja do druku

Pandemia nas trochę rozleniwiła

- Pandemia pokazała, że część kultury możemy mieć u siebie w domu, nie ruszając się z kanapy. Skoro mamy taki wybór, to z niego korzystamy - mówi Agnieszka Zagrobelna, wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, specjalistka w dziedzinie marketingu kultury. Wcześniej związana z Teatrem Polskim we Wrocławiu i Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Rozmawiał Sławek Szymański w Gazecie Wyborczej.

SŁAWEK SZYMAŃSKI: Czy Polacy tłumnie wrócili do kin, teatrów, na koncerty? Czy może jednak więcej czasu spędzają w domu, np. oglądając seriale?

AGNIESZKA ZAGROBELNA: Polacy wrócili do muzeów, kin i teatrów, ale mniej tłumnie niż to było wcześniej. Na pewno nie wyłączyli platform streamingowych. Koncerty są inną kategorią, co pokazuje na przykład ostatni występ Maty na warszawskim Bemowie, czy też kilka setów styczniowych koncertów Miuosha z Zespołem Śląsk w katowickim NOSPR, na które bilety sprzedały się w ciągu kilku minut A po drugie muzyka już od dawna jest oferowana dwutorowo, więc mamy wybór, w jaki sposób chcemy ją konsumować: online czy offline. Inne dziedziny kultury dopiero tę możliwość odkrywają.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Pandemia nas trochę rozleniwiła

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” nr 247 - dodatek

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne