EN
8.04.2022, 11:50 Wersja do druku

Ostrowiec Świętokrzyski. „Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej formie)" gościnnie z Chorzowa

Miejskie Centrum Kultury oraz Chorzowski Teatr Rozrywki zapraszają 11 kwietnia o godz. 18 na spektakl pt „Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej formie)".

fot. mat. organizatora

Na scenie Kino Etiuda w Ostrowieckim Browarze Kultury wystawiony zostanie spektakl, który udowadnia, że wybitna twórczość Williama Shakespeare’a jest tak naprawdę ponadczasowa i do dziś stanowi inspiracje dla wielu reżyserów, aktorów a co najważniejsze jest chętnie odbierana przez publiczność.

Artyści z Teatru Rozrywki tak piszą o spektaklu - „Co stanie się, gdy połączymy mistyczny teatr elżbietański z przypadkowością losu? Czy kakofonią jest łączenie maurowskich wersetów, ze stylem rodem z Bronxu? Co otrzymamy z mieszanki intelektu, odwagi, przenikliwości i... braku granic? Jest wiele możliwości, ale tym razem będą to wszystkie dzieła Williama Szekspira. Żeby tego było mało... w jeden wieczór.”

Mają Państwo okazję zobaczyć przedstawienie wymykające się konwencjom. Wieczór z twórczością Shakespeare’a może okazać się doskonała rozrywką intelektualną. Jak napisała  Małgorzata Jęczmyk-Głodkowska „Jeśli ktoś lubi absurdalne poczucie humoru i dobrze się bawił, oglądając „Bajki dla potłuczonych” kabaretu Potem (lub ich chorzowską adaptację – „Złanocki”), jeśli bliskie mu są dokonania „Latającego cyrku Monty Pythona” – podczas tego spektaklu poczuje się dokładnie tam, gdzie być powinien. A reszta? „Reszta jest milczeniem” oczywiście.  


Nie sposób, nie przywołać w tym miejscu jednej z sentencji „Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają.”Źródło:

Materiał nadesłany