EN
3.11.2021, 11:38 Wersja do druku

Osięciny. Wojewódzkie spotkanie teatrów obrzędu ludowego oraz gawędziarzy i śpiewaków ludowych

7 listopada  (niedziela) od godz. 10 w GOK w Osięcinach odbędzie się Wojewódzkie spotkanie teatrów obrzędu ludowego oraz gawędziarzy i śpiewaków ludowych.

fot. mat. organizatora

Wojewódzkie spotkanie teatrów obrzędu ludowego oraz gawędziarzy i śpiewaków ludowych w Osięcinach gromadzi twórców z województwa kujawsko-pomorskiego, działających w środowisku wiejskim i małomiasteczkowym, mających w swoim repertuarze widowiska obrzędowe nawiązujące do lokalnych tradycji naszego regionu oraz gawędy i tradycję śpiewu ludowego. Celem spotkań jest uwrażliwienie młodego pokolenia na kulturę, historię i obyczajowość regionu Kujaw i Pomorza, pielęgnowanie lokalnych tradycji (zachowanie gwary, tradycyjnego ubioru i stylu własnego regionu) oraz przekazywanie wzorów, ocalenie od zapomnienia najcenniejszych tradycji, obrzędów, dorocznych i rodzinnych zwyczajów oraz autentycznego repertuaru. Spotkania inspirują teatry amatorskie, gawędziarzy i śpiewaków, do korzystania z dorobku kultury ludowej oraz go popularyzują.

Dzięki Spotkaniom twórcy mają możliwość zaprezentowania przedstawień, piosenek, pieśni i gawęd ludowych poza własnym środowiskiem lokalnym, stwarzamy im również możliwości konfrontacji i wymiany doświadczeń artystycznych oraz kontakt z fachowcami z dziedziny kultury ludowej: teatru, muzyki, śpiewu poprzez udział w konsultacjach i zajęciach warsztatowych.

Tegoroczne Spotkania odbędą się 7 listopada o godz. 10:00 w GOK w Osięcinach ale mimo jesiennej pory zapraszamy do spędzenia niedzieli w Osięcinach, a tych którym nie uda się dotrzeć na miejsce zapraszamy do obejrzenia szerokiej relacji z wydarzenia na naszej stronie internetowej.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne