EN
22.10.2021, 15:52 Wersja do druku

Opolskie. Podwyżka dla pracowników regionalnych instytucji kultury

Inne aktualności

Pracownicy wojewódzkich instytucji kultury otrzymają podwyżkę w wysokości średnio 454 zł brutto - poinformowało w piątek biuro prasowe opolskiego urzędu marszałkowskiego. Po podwyżce średnia pensja w tych placówkach wyniesie 4 tys. 572 zł.

Jak poinformowało biuro prasowe opolskiego urzędu marszałkowskiego, od 1 października ok. 400 pracowników wojewódzkich instytucji kultury objęła podwyżka wynagrodzeń. Na konto każdego z nich wpłynie średni 454 zł brutto więcej, niż do tej pory. Po podwyżce, średnia pensja w tych instytucjach (bez dyrektorów i zastępców dyrektorów) wyniesie 4 tys. 572 zł.

Samorząd województwa na regulację wynagrodzeń w 2021 rok przygotował 630 tys. 480 zł. W 2022 roku na ten cel w budżecie województwa zarezerwowano ponad 2,5 mln zł. Od 2016 roku, łączna średnia kwota podwyżki wynagrodzeń wyniosła 1 tys. 332 zł brutto. Jak wyjaśnia zarząd województwa, decyzja o podniesieniu pensji pracowników kultury była poprzedzona analizą wynagrodzeń w podobnych jednostkach na terenie innych województw.

Przyjęte przez zarząd województwa podwyżki płac dotyczą pracowników Teatru im. Jana Kochanowskiego, Filharmonii Opolskiej, Muzeum Śląska Opolskiego, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, Muzeum Wsi Opolskiej oraz współprowadzonego wraz z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach.  

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne