EN

27.08.2021, 08:10 Wersja do druku

Opole. Za tydzień weekend otwarcie w Teatrze Kochanowskiego

 Już w następny weekend (2-5.09) wielkie świętowanie w nowo wyremontowanym budynku Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu. Obok spektali i koncertów zaplanowano też dansing międzypokoleniowy.

fot. mat. teatru

Wielkie otwarcie Teatru Kochanowskiego po gruntownym remoncie zaplanowano w pierwszy weekend września. Fani teatru ustawili się dziś w długiej kolejce po bilety na spektakle. – Na większość wydarzeń wejściówki już się rozeszły. W kasie zostały jeszcze bilety wstępu na spektakl „Ceský díplom" na Dużej Scenie – mówi Beata Marcinowicz z Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu. Zaprasza jednocześnie na zaplanowany na sobotę dancing międzypokoleniowy w odnowionym foyer teatru. – Będzie nam bardzo miło gościć wszystkich miłośników tańca, a zwłaszcza seniorów – mówi Beata Marcinowicz.

Widzowie, którzy odwiedzą teatr w następny weekend 2–5 września, będą mieli okazję na własne oczy zobaczyć zmiany, jakie zaszły w obiekcie. Prace ruszyły latem 2019 roku. Pierwotnie renowacja miała potrwać do 2020 roku, ale później pojawiły się problemy związane z remontem, podjęto się też dodatkowych prac, które nie były ujęte w pierwotnym planie. Dodajmy, że całkowity koszt inwestycji łącznie z wymianą dachu wynosi ponad 28 milionów złotych. Teatr Kochanowskiego. 

Program otwarcia

Czwartek 2.09

19.30 Uroczyste otwarcie Teatru / Duża Scena

20.30 Kuba Badach / Tribute to Andrzej Zaucha / koncert / Duża Scena

Piątek 3.09

17.00 Dansing międzypokoleniowy / Foyer

20.00 Bez znieczulenia / Mała Scena Sobota 

Sobota 4.09

16.00 Chodzi o to / Bunkier

19.00 Ceský díplom / Duża Scena Niedziela 5.09 16.00 Chodzi o to / Bunkier

18.00 Ceský díplom / Duża Scena

Tytuł oryginalny

Weekend otwarcia Teatru Kochanowskiego. Opolanie ustawili się w kolejce po wejściówki

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.