Już w sobotę 26 czerwca o godz. 17:00 premiera „Balladyny" na dużej scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora! To bardzo długo wyczekiwana premiera, ale zapewniamy - warto było czekać!
„Balladyna" jest znakomitym przykładem literatury klasycznej, ale w OTLiA ten romantyczny tekst, zobaczymy we współczesnej inscenizacji. Sztuka oparta na klasyce literatury, będzie realizacja, bogatą w różnorodne środki wyrazu oraz poruszającą aktualne tematy. Dzięki jej odczytaniu w nowatorski sposób, wierzymy w nawiązanie dialogu z młodzieżą, do której głównie spektakl jest adresowany. Osadzając dramat Juliusza Słowackiego w świecie balansującym pomiędzy światem magicznym i współczesnym, chcemy wiele aktualnych i poruszających tematów opowiedzieć i zarazem włączyć publiczność, zwłaszcza młodych odbiorców, w dyskusję na temat wa.tków i zagadnień podjętych w dramacie. Mamy nadzieję, że spektakl wywoła w widzach taką potrzebę, skłoni do przemyśleń i rozważań, A przede wszystkim - nie pozostawi widzów obojętnych i wywoła ogrom emocji - bo przecież o to chodzi w teatrze!
Emocji będzie wiele także na scenie, gdyż m.in. szeroki wachlarz stanów i uczuć tytułowej bohaterki, będzie można w sztuce zobaczyć. W naszym spektaklu pokazujemy drogę Balladyny - od niewinnej dziewczyny chcącej uciec z Gopła, po wplątaną w morderstwa zbrodniarkę, pozbawioną skrupułów. Rozterki, wątpliwości i burza uczuć, krążących w żyłach tytułowej bohaterki, a także skomplikowany świat zewnętrzny i zagmatwane relacje międzyludzkie, motyw winy i kary, dobro i zło, zbrodnie, miłość i wątek historyczny: to wszystko na scenie już 26 czerwca!
PREMIERA 26 CZERWCA 2021
Spektakl dla widzów od 14 lat
szczegóły na teatrlalki.opole.pl
BALLADYNA
autor Juliusz Słowacki reżyseria Konrad Dworakowski scenografia Marika Wojciechowska muzyka Piotr Klimek asystent kompozytora Maciej Cempura
obsada
Karolina Gorzkowska, Aleksandra Mikołajczyk, Anna Wieczorek, Agnieszka
Zyskowska-Biskup, Zygmunt Babiak, Łukasz Bugowski, Jakub Kowalczyk, Jakub
Mieszała, Andrzej Mikosza, Tomasz Szczygielski, Andrzej Szymański