EN

20.11.2020, 09:23 Wersja do druku

Opole. Teatr Lalki i Aktora nagrodzony w ogólnopolskim konkursie

W finale 26. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej duży sukces zanotował Teatr Lalki i Aktora w Opolu. Do twórców naszego teatru powędrowały dwie nagrody i jedno wyróżnienie.

fot. Grzegorz Gajos

Nagrodę za Najlepszy Dramat otrzymała Marta Guśniowska za teksty: „Wielkie mi Coś” i ” „Tchórzofretka” z Opolskiego Teatru Lalki i Aktoraoraz „Kto się boi Pani Eś” (zrealizowany w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze).

Wyróżnienie za muzykę otrzymał kompozytor Piotr Klimek za muzykę do spektakli „Wielkie mi Coś” i „Rutka” (z Teatru Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi).

Nagrodę im. Jana Świderskiego otrzymał nasz aktor Łukasz Bugowski za role Edgara – Najmniejszego Ziarenka Piasku i Wilka I w spektaklu „Wielkie mi Coś”.

Komisja Artystyczna tego niezwykle prestiżowego Konkursu wybrała do finału 11 przedstawień. W związku z panującą pandemią koronawirusa i wstrzymaniem działalności scenicznej ostatecznie Jury konkursu wzięło pod uwagę dziewięć spektakli, gdyż dwa z wymienionych nie mogły zostać wznowione w wymaganym, regulaminowym czasie. Spektakle finałowe zostały wybrane przez Komisję Artystyczną spośród 94 realizacji polskiego dramatu współczesnego.

Tytuł oryginalny

Teatr Lalki i Aktora nagrodzony w ogólnopolskim konkursie

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

pioz