EN

10.01.2022, 08:21 Wersja do druku

Opole. Teatr Ekostudio w dramatycznej sytuacji finansowej

Pandemia koronawirusa zrujnowała budżety instytucji kultury. Działający w Opolu od 23 lat Teatr Ekostudio z trudem wiąże koniec z końcem. Frekwencja widzów spadła blisko o dwie trzecie.

- Pandemia wpłynęła na nas bardzo negatywnie. Jesteśmy teatrem prywatnym, bez dotacji z samorządu i jest nam bardzo trudno - mówi Lucyna Michałowska z działu promocji i organizacji widowni w Teatrze Ekostudio.

Frekwencja spadła drastycznie

Jak informuje teatr, przed pandemią w 2019 r. na większości spektakli sala była zapełniona powyżej 70 proc. W 2020 i 2021 sięgała maksymalnie 30 proc.

- Ta niska frekwencja bardzo mocno wpływa na nasze finanse. Przed pandemią cieszyliśmy się dużą popularnością i to był dobry okres - komentuje Lucyna Białek z Teatru EkoStudio

W trakcie zamknięcia (lockdown w kulturze) teatr przeniósł swoją działalność do internetu.

- Realizowaliśmy dwa spektakle w internecie. Nie byliśmy w stanie nic więcej zrobić. Spektakle internetowe były bezpłatne, ponieważ sfinansowane z projektu - tłumaczy Lucyna Białek.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Ekostudio w dramatycznej sytuacji finansowej

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Anna Wojtasik

Wątki tematyczne