EN

26.08.2023, 13:00 Wersja do druku

Opole. Nowy pomysł. Opole Europejską Stolicą Kultury w roku 2029?

Inne aktualności

Ratusz zapowiada, że Opole we współpracy z instytucjami kultury przygotowuje wniosek zawierający bogaty program wydarzeń i projektów kulturalnych, który zostanie złożony do organizatorów konkursu do 15 września.

Tytuł Europejskiej Stolicy Kultury jest przyznawany co roku dwóm lub trzem miastom kandydującym. Dotychczas wyróżnione w ten sposób zostały Kraków (w 2000 r.) i Wrocław (w 2016 r.). Po raz kolejny Polska może zgłosić swoje miasto (wraz ze Szwecją) w 2029 r. Idea Europejskich Stolic Kultury ma na celu promowanie różnorodności w Europie oraz zwiększenie świadomości i znaczenia kultury w społeczeństwie. Jest to znakomita okazja do wypromowania zwycięskiego miasta na arenie międzynarodowej.

Jak informują urzędnicy, w Opolu działa ponad 20 instytucji i podmiotów prowadzących działalność w sferze kultury oraz kilkadziesiąt organizacji pozarządowych, które tworzą paletę wydarzeń muzycznych, teatralnych, literackich, z zakresu sztuk wizualnych, filmowych i historycznych.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nowy pomysł Opole Europejską Stolicą Kultury w roku 2029?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” nr 197

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

pioz

Data publikacji oryginału:

25.08.2023