EN

15.09.2022, 17:02 Wersja do druku

Opole. „Niektóre ballady i jakieś romanse Adama Mickiewicza" w reż. Bogusława Kierca otworzą 17 września sezon w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora

Inne aktualności

„Niektóre ballady i jakieś romanse Adama Mickiewicza" w reżyserii Bogusława Kierca otworzą w sobotę. 17 września kolejny sezon w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora.

W 2022 roku obchodzimy 2OO. rocznicę wydania słynnego zbioru wierszy Mickiewicza. To klasyka polskiej literatury, ale opolskie przedstawienie będzie opowiedziane językiem współczesnego teatru lalek. Jego materia i specyfika będą głównym narzędziem ekspresji oraz formą, która pozwoli na nowe odczytanie romantycznych tekstów. Twórcom zależy, by poprzez klasyczną, poetycką opowieść, dotykać współczesnej problematyki, bliskiej głównie młodzieży.

Sztalugi, blejtramy, manekiny zbudują przestrzeń gry. W jej płynnych przekształceniach, w czarodziejstwach animacji spełniać się będą losy siedmiorga bohaterów. Widzowie będą uczestniczyć w przygodach romantycznej wyobraźni młodego Mickiewicza - niepokojach jego sumienia, bliskich dzisiejszym niepokojom duszy, skrywanym pod pozornie cyniczną pozą nasto-i dwudziestolatków.

Premierze będzie towarzyszyć wernisaż wystawy zdjęć z prób Macieja Stobierskiego pn. „Tajniki i tajemnice obcowania z Mickiewiczem". Przedstawienie zacznie się o godz. 17 na Małej Scenie OTLiA.

Twórcom zależy, by poprzez klasyczną, poetycką opowieść, dotykać współczesnej problematyki.

Tytuł oryginalny

Teatr lalek premierą Mickiewicza otwiera sezon

Źródło:

„Nowa Trybuna Opolska”

Nr 214
Autor:

Iwona Kłopocka

Data publikacji oryginału:

15.09.2022