EN
3.02.2021, 08:16 Wersja do druku

Opole. Jury wyłoniło finałowe spektakle 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych

Inne aktualności

„Baśń o pięknej Parysadzie i Ptaku Bulbulezarze” z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie (reż. Jarosław Kilian), „Krótka rozmowa ze Śmiercią” z Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie (reż. Marcin Liber), „Matka” z Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu (reż. Radek Stępień) i „Nad Niemnem. Obrazy z czasów pozytywizmu” z Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie (reż. Jędrzej Piaskowski) - to wybrane najlepsze spektakle „polskiej klasyki” z 2020 roku, które powalczą w finale ogólnopolskiego Konkursu „Klasyka Żywa” podczas tegorocznych, 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych.

Finałowa lista spektakli to efekt prac Komisji Artystycznej w składzie: Patryk Kencki (przewodniczący), Zenon Butkiewicz, Marek Chowaniec, Tomasz Domagała, Tadeusz Kornaś, Beata Popczyk-Szczęsna i Agnieszka Wójtowicz. Członkowie Komisji wyłonili finalistów z 32 zgłoszonych do Konkursu przedstawień.

Najlepsze wystawienia polskich klasyków zaprezentowane zostaną podczas 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych /„Klasyka Żywa”. Tegoroczny festiwal, w związku z remontem Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, zostanie zorganizowany w podwójnej formie - łącząc tegoroczną i ubiegłoroczną edycję w jedno wydarzenie. Widzowie zobaczą łącznie aż 10 spektakli.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

45. Opolskie Konfrontacje Teatralne. Jury wyłoniło finałowe spektakle

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

pioz

Wątki tematyczne