EN

24.06.2021, 09:20 Wersja do druku

Opole. Dwie nagrody dla Grażyny Misiorowskiej na Festiwalu Filmowym w Koszalinie

fot. adr z filmu Maryjki

To już kolejne nagrody dla opolskiej aktorki za rolę w filmie "Maryjki". Grażyna Misiorowska w ubiegłym roku rozstała się z zespołem opolskiego teatru dramatycznego.


Do kolekcji nagród za wybitne role teatralne oraz nagród za rolę główną w filmie Darii Woszek "Maryjki" Misiorowska dokłada nagrodę Jantar 2021. Otrzymała go za główną rolę kobiecą na jubileuszowym, 40. Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i film", najstarszym polskim festiwalu, podczas którego można zobaczyć tylko filmowe debiuty. Tu debiutowali np. Krzysztof Zanussi i Agnieszka Holland, Kuba Czekaj i Jan P. Matuszyński.Film "Maryjki" został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i przez jury. Zasiadały w nim reżyserka Dorota Kędzierzawska (przewodnicząca), aktorka Aleksandra Konieczna, pisarka Manuela Gretkowska, operator Piotr Rosołowski i menedżerka kultury Anna Sienkiewicz-Rogowska.

Grażyna Misiorowska otrzymała Jantara za "czar i żar" swojej roli w filmie "Maryjki". Za tę rolę doceniono ją także Nagrodą Player.pl i Stowarzyszenia Kobiet Filmowców za wkład w rozwój kobiecej perspektywy w filmie pełnometrażowym. Ta nagroda jest przyznana po raz pierwszy. Film został także wyróżniony również Nagrodą Specjalną Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

bdb