EN

20.10.2020, 11:15 Wersja do druku

Opole bez Złotych Masek? Artyści są zawiedzeni

"Jesteśmy autonomicznym, samodzielnym województwem czy nie? Jeśli województwo śląskie wypowiedziało nam umowę, to powinniśmy sami kontynuować tradycję nagradzania naszych artystów" . Po rezygnacji z wręczania Złotych Masek aktorzy nie kryją niezadowolenia - pisze Piotr Zapotoczny w Gazecie Wyborczej - Opole.

Przez lata gala nagród „Złote Maski” była najważniejszą regionalną uroczystością honorującą spektakle, aktorów oraz twórców teatralnych. Podczas wspólnej, uroczystej gali nagrody osobno wręczało województwo śląskie i opolskie (honorując własne teatry). W tym roku galę (5 października) zorganizowano w Katowicach, bez udziału opolskich artystów. Województwo śląskie poinformowało opolski urząd marszałkowski, że „dotychczasowa formuła przyznawania tych nagród się wyczerpała i należy ją zmienić” oraz że „planuje skoncentrować się na własnym środowisku teatralnym”.

Nagrody, choćby bez gali

Władze naszego województwa uznały, że nie wypełnią luki po „Złotych Maskach”. - Jeżeli chodzi o wydarzenia teatralne, to mamy tylko dwa teatry, w tym jeden nie gra, bo jest w remoncie. Wymyślanie teraz specjalnego wydarzenia, nagrody wydaje mi się nietrafione - mówił Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Złotych Masek nie będzie? Aktorzy: Jesteśmy samodzielnym województwem czy nie?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.