Logo
Aktualności

Olsztyn. Wyniki konkursu dla debiutantów w OTL-u

31.03.2026, 11:25 Wersja do druku

Olsztyński Teatr Lalek ogłasza wyniki konkursu dla debiutantów.

Informujemy, że komisja konkursowa w składzie:

- Tomasz Kaczorowski (dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek)
- Honorata Mierzejewska-Mikosza (reżyserka i aktorka Olsztyńskiego Teatru Lalek)
- Sekretarz: Lena Alberska (reżyserka Olsztyńskiego Teatru Lalek)

dokonała oceny zgłoszeń nadesłanych do konkursu „Dla Debiutantów”. Projekt otrzymał dofinansowanie z programu MKiDN „Edukacja artystyczna”.

Do konkursu wpłynęło 8 propozycji, zgłoszonych przez 6 osób.

Po wnikliwej analizie wszystkich projektów oraz burzliwej dyskusji, komisja podjęła decyzję o wyborze koncepcji spektaklu pt. „On/Off” autorstwa Zofii Pinkiewicz.

Wybrany projekt został uznany za najbardziej zgodny z wytycznymi konkursu oraz wyróżniający się pod względem oryginalności, spójności artystycznej i potencjału realizacyjnego i został zarekomendowany do realizacji w Olsztyńskim Teatrze Lalek w kolejnym sezonie artystycznym – 2026/2027.

Każda osoba, która zgłosiła swój projekt otrzyma indywidualnie informację zwrotną na temat oceny zgłoszonego pomysłu.

Na tym posiedzenie zakończono.

Protokół znajdziesz tu: https://tiny.pl/zpxdhxyjy

Źródło:

Materiał nadesłany

Sprawdź także