EN

25.08.2021, 13:52 Wersja do druku

Olsztyn. W Teatrze Jaracza premiera "Jak Wam się podoba”

Wrzesień zaczynamy długo oczekiwaną, kilka razy przekładaną premierą komedii „Jak wam się podoba”Williama Shakespeare’a w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego - informuje teatr.

Oto Rozalinda ucieka z dworu tyrana do Lasu Ardeńskiego, gdzie podaje się za mężczyznę - Ganimeda. W Rozalindzie zakochuje się Orlando, z kolei urokowi Ganimeda ulega Febe... a to tylko jeden z wielu elementów miłosnego qui pro quo.

Choć na pierwszy rzut oka treść sztuki wydaje się naiwna, to znajdujemy w niej aktualne, ważkie tematy, choćby poszukiwanie tożsamości w różnych kostiumach i rolach społecznych. Równie ciekawe jest miejsce ucieczki - Las Ardeński - z dala od miejskiego gwaru i despotycznych rządów jawi się jako przestrzeń do życia w zgodzie z naturą. Schronienie znajduje w nim wspólnota ludzi, którzy są otwarci, cenią równość i braterstwo. Może to utopia, ale tak pociągająca i piękna.

W scenach Lasu Ardeńskiego muzyka na żywo w wykonaniu zespołu The Less Boyz w składzie: Wojciech Rydzio (gitara elektryczna), Michał Felczak (gitara basowa).

JAK WAM SIĘ PODOBA

Autor : William Shakespeare

Przeklad: Stanislaw Barańczak

Reżyseria: Krzysztof Rekowski

Scenografia: Grupa Mixer

Muzyka: Marcin Mirowski

Choreografia: Filip Szatarski

Wizualizacje: Emilia Sadowska

Premiera 04.09.2021 g.19:00 Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie (Scena Duża)


Źródło:

Materiał nadesłany