09.02.2021, 18:38 Wersja do druku

Olsztyn. W filharmonii koncert walentynkowy, w teatrze spektakle - szekspirowski i muzyczny

Filharmonia Warmińsko-Mazurska / fot. Arkadiusz Korczin / mat. teatru

Na koncert walentynkowy z muzyką Bizeta, Moniuszki, Verdiego zaprasza w piątek i w niedzielę Warmińsko-Mazurska Filharmonia. Teatr im. Jaracza przygotował spektakle: muzyczny z piosenkami Formacji Nieżywych Schabuff oraz "Jak wam się podoba" Szekspira.

Podczas konferencji prasowej we wtorek dyrektorzy instytucji kulturalnych podległych samorządowi województwa warmińsko-mazurskiego zaprezentowali plany repertuarowe na najbliższe dni.

Wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Sylwia Jaskulska podkreśliła, że "nawet najlepszy koncert czy spektakl prezentowany online nie ma takiej siły jak grany na żywo". "Cieszę się, że od piątku będzie można korzystać z oferty naszych instytucji kultury. Od prawie roku kontakt ze sztuka jest mocno ograniczony. Ale w teatrach i filharmoniach odbywały się próby właśnie po to, by w momencie gdy tylko nastąpi poluzowanie obostrzeń widzowie mogli spotkać z artystami"- powiedziała.

Dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii Piotr Sułkowski zapowiedział, że w najbliższy piątek i w niedzielę odbędą się koncerty walentynkowe. O miłości śpiewać będą soliści: Adriana Ferfecka, Piotr Buszewski i Szymon Komasa. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej a w programie koncertu znajdą się utwory Bizeta, Moniuszki, Verdiego, Rossiniego i Pucciniego.

"Będzie dużo wspaniałej muzyki w wykonaniu znakomitych artystów" - podkreślił dyr. Sułkowski. Jeszcze w lutym filharmonia proponuje melomanom koncert muzyki filmowej i recital fortepianowy Wiaczesława Zubkova, który zagra utwory rosyjskich kompozytorów. Dla młodych widzów filharmonicy przygotowali specjalne muzyczne spotkania.

Dyrektor Teatru im. Jaracza w Olsztynie Zbigniew Brzoza zaprosił widzów na niedzielny spektakl dyplomowy uczniów III roku Studium Aktorskiego "Witamy w Zangaro". Pojawią się w nim piosenki Formacji Nieżywych Schabuff, takie jak "Klub wesołego szampana", "Palę faję", "Baboki" i "Żółty rower".

W najbliższym czasie publiczność będzie mogła obejrzeć także sztukę Wiliama Szekspira "Jak wam się podoba". To komedia o dziewczynie, która ukrywa się w przebraniu chłopaka i wywołuje tym serię pomyłek.

Obecny na konferencji dyrektor Muzeum Warmii i Mazur Piotr Żuchowski przypomniał, że placówki muzealne są otwarte od 2 lutego. Przekazał, że w ostatni weekend muzea na Warmii i Mazurach cieszyły się dużym zainteresowaniem.

"Przychodzą rodziny i pojedyncze osoby. W najbliższą niedzielę także zapraszamy i dla zakochanych mamy prezent - filcowe kapcie. Zapraszamy na nasze stałe ekspozycje. Przygotowujemy wystawę poświęconą sztuce współczesnej regionu warmińskiego 1945-2021. Pokażemy kolekcję naszych rodzimych twórców"- dodał.

Od piątku otwarte dla publiczności będą m.in. filharmonie i teatry.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne