EN

3.01.2022, 08:36 Wersja do druku

Olsztyn. Teatr Nowy wraz z Planetarium zamknął Rok Stanisława Lema

Inne aktualności

"Jak Opton i Kwantyliusz maszynę do zbieraniagrzybów testowali" - to opowiadanie, które zwyciężyło w konkursie literackim inspirowanym "Bajkami robotów" Stanisława Lema.

Rok 2021 został ogłoszony Rokiem Stanisława Lema, w którym obchodzimy także setną rocznicę jego urodzin. Z tej okazji Teatr Nowy w Olsztynie, przy współpracy z olsztyńskim Planetarium otworzył projekt "Czy leci z nami Lem?". Najważniejszym punktem tego projektu był ogłoszony w sierpniu konkurs literacki dla osób powyżej 13 roku życia. Zadaniem jego uczestników było napisanie opowiadania inspirowanego „Bajkami robotów" Stanisława Lema. Prace oceniali: Leszek Błaszkiewicz, Jacek Sobota i Grzegorz Gromek.

Laureata konkursu poznaliśmy w trakcie grudniowych LEMinescencji, czyli zamknięcia roku Stanisława Lema. - Ciężko było wybrać zwycięzcę, ale udało się i przedstawiamy wam opowiadanie "Jak Opton i Kwantyliusz maszynę do zbierania grzybów testowali" napisane przez Leszka Madeję - ogłosili na Facebooku przedstawiciele teatru.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Nowy wraz z olsztyńskim Planetarium zamknął Rok Stanisława Lema

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Olsztyn” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.