EN

20.10.2020, 08:30 Wersja do druku

Olsztyn. "Opętani" z nagrodami na Festiwalu Gombrowiczowskim

fot. Mat. teatru

 Bardzo udanie zakończyło się uczestnictwo Teatru Jaracza na międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim.

 Osiem spektakli inspirowanych tekstami Witolda Gombrowicza mogła od 10 do 17 października oglądać publiczność zgromadzona na Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim w Radomiu. W programie było początkowo 12 sztuk, jednak pogarszająca się sytuacja epidemiczna i wprowadzanie kolejnych obostrzeń utrudniły niektórym zespołom teatralnym przyjazd.

Grand Prix - Nagrodę Prezydenta Miasta Radomia i specjalnie wykonaną na tę okazję statuetkę Kapelusza Gombrowicza jury przyznało węgierskiemu Teatrowi Maladype za "Yvonne". Jedną z nagród przyznano Igorowi Gorzkowski za reżyserię spektaklu „Opętani”, którą na festiwalu wystawił Teatr Jaracza z Olsztyna. - Ale to nie wszystko. Naszemu teatrowi za spektakl "Opętani" przyznano nagrodę ZAiKS za "nową jakość sceniczną dzieł Witolda Gombrowicza" - chwali się Teatr Jaracza w Olsztynie.

Tytuł oryginalny

Nagroda dla reżysera z Olsztyna na prestiżowym festiwalu

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Olsztyn” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.