EN

12.05.2021, 08:38 Wersja do druku

Olsztyn. Na wypasie, znamy repertuar Olsztyńskiego Lata Artystycznego 2021

Na wypasie - tak brzmi wspólna nazwa dla wszystkich wydarzeń tegorocznego Olsztyńskiego Lata Artystycznego.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Mariusz Sieniewicz na samym początku konferencji prasowej dot. Olsztyńskiego Lata Artystycznego 2021 podkreślił, że jej oferta optymistycznie patrzy w pandemiczną przyszłość.

Dygresja o analfabetach i nieukach

- Pierwsza podstawowa rzecz jest taka - kontynuował Sieniewicz - że cykl wydarzeń OLA opatrujemy jedną wspólną nazwą: Na wypasie. Podążamy ubiegłorocznym kierunkiem tematyzowania i budowania bloków merytorycznych, wydarzeniowych i animacyjnych. One wszystkie będą współgrać z tym jednym hasłem - dodał.

Znaczenie nazwy ma dwojaki charakter. - Z jednej strony uznajemy w sposób zuchwały, zarozumiały i narcystyczny, że nasza oferta jest bardzo bogata i różnorodna, stąd ten "wypas". Z drugiej znaczenie hasła "Na wypasie" mówi o wyjściu w świat, w plener, uwolnienie nas samych z tych onlinowych, wirtualnych "akwariów", w które zostaliśmy wpędzeni - zaznaczył dyrektor MOK-u.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kult, Beksiński, Dr Misio. MOK przedstawił repertuar Olsztyńskiego Lata Artystycznego 2021

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Olsztyn” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne