EN

5.06.2021, 10:53 Wersja do druku

Olsztyn. "Lekarz na telefon" w Teatrze Jaracza

Inne aktualności

Zespół olsztyńskiego „Jaracza" zaprasza na jednoosobową farsę autorstwa Borbali Szabó. Pisze Norbert Kaczan w Gazecie Wyborczej - Olsztyn.

Teatr im. S. Jaracza w Olsztynie, gdy tylko rząd zluzował obostrzenia po epidemii koronawirusa, zorganizował widzom spektakle plenerowe. Jak pisaliśmy w „Wyborczej Olsztyn", na dziedzińcu teatru widzowie mogli zobaczyć wzruszający dramat pt. „Czuwanie" autorstwa Morrisa Panycha.

Od minionej soboty możemy zaś zobaczyć nową propozycję „Lekarza na telefon". To, jak zapewniają przedstawiciele „Jaracza", zwariowana, świetnie napisana przez Borbalę Szabó (w przekładzie Jolanty Jarmołowicz) jednoosobowa farsa pełna aktualnych kontekstów, kpiąca z wielkomiejskich mód.

Oto ginekolog Jacek Łagoda utknął w swoim gabinecie, łamiąc klucz w drzwiach. Na szczęście ma przy sobie telefon i to niejeden, a trzy. Mężczyzna, czekając na ślusarza, próbuje pozałatwiać pilne zobowiązania prywatne i zawodowe: od odebrania dzieci z przedszkola po odebranie porodu. Wszystko oczywiście przez telefon. Jak można się już domyślić, dojdzie do niezłego zamieszania.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Lekarz na telefon

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Olsztyn” nr 127 - dodatek Co jest Grane

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne