EN

21.05.2021, 08:55 Wersja do druku

Olsztyn. Konkurs na dyrektora Teatru Lalek. Są kandydatury

Inne aktualności

Coraz bliżej rozstrzygnięcia konkursu na dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek. Komisja otworzyła nadesłane oferty.

Od przyszłego dyrektora OTL wymagana jest m.in. 5-letnia działalność kulturalna lub artystyczna w instytucjach kultury lub instytucjach artystycznych.

Trzy oferty na dyrektora OTL

Poza tym każdy z kandydatów był zobowiązany przedstawić autorską koncepcję funkcjonowania instytucji. - W określonym terminie wpłynęły trzy oferty - informuje prezydent Olsztyn, Piotr Grzymowicz. - Dokumenty muszą zostać sprawdzone pod względem formalnym. Natomiast przed końcem maja planujemy zaprosić kandydatów i zapoznać się z wizją, jaką chcieliby realizować. Na tej podstawie podejmiemy ostateczną decyzję.

Wskazanemu kandydatowi zostanie zaproponowany trzyletni kontrakt. Stanowisko dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek obejmie 1 września.

W MOK-u bez konkursu

Co ciekawe, wątpliwości co do obsady ratusz nie miał w przypadku dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Mariusz Sieniewicz zaczął pełnić swoją drugą kadencję na tym stanowisku bez konkursu. Rok temu otrzymał nominację na kolejne 5 lat. - Dziękuje za 3 lata pracy w sferze rozwoju naszej instytucji kultury, współpracy z mieszkańcami i różnymi środowiskami - mówił wtedy prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Konkurs na dyrektora Teatru Lalek. Są kandydatury

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Olsztyn” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.