EN

9.09.2020, 08:06 Wersja do druku

Olsztyn. Andrzej Fabisiak wicedyrektorem Teatru im. Jaracza

fot. mat. teatru

Zbigniew Brzoza, dyrektor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, powołał swojego nowego zastępcę. Ten ostatni został zwolniony z tej placówki kilka lat temu w atmosferze skandalu.

Andrzej Fabisiak to znana postać w Olsztynie. Przez 23 lata pełnił funkcję wicedyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie (łącznie pracował 27 lat - red.). Był m.in. dyrektorem artystycznym, organizacyjnym i pomysłodawcą festiwalu Olsztyńskie Spotkania Teatralne (1991-2014). Niestety, pod koniec 2013 r. został wyrzucony z teatru.

Zwolnił go ówczesny dyrektor tej placówki Janusz Kijowski, który nie podał przyczyn dymisji z zajmowanego stanowiska. Stwierdził jedynie, że poradzi sobie bez Fabisiaka. Sam zainteresowany był zaskoczony tą decyzją, która wywołała w Olsztynie lawinę krytyki pod adresem Kijowskiego. Przez ostatnie lata Fabisiak był dyrektorem Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Dobrym Mieście. Zbigniew Brzoza, obecny dyrektor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, postanowił powołać Fabisiaka na swojego zastępcę.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nowy wicedyrektor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Powrót po latach

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Olsztyn” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.