Logo
Aktualności

Nowica. 19. Spotkania Teatralne Innowica w Beskidzie Niskim

27.08.2026, 10:30 Wersja do druku

Od 3 do 5 września w Nowicy w Beskidzie Niskim odbędzie się 19. edycja Spotkań Teatralnych Innowica organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowicy. W programie znalazły się spektakle, performanse, koncerty i wydarzenia plenerowe, a także spotkania poświęcone przyrodzie, lokalnej kulturze i tradycyjnemu rzemiosłu.

fot. mat. organizatora

Publiczność zobaczy m.in. Annę Seniuk w „Stand-upie na siedząco. Zielniku Anny Seniuk”, „Fantomy” Teatru Akt, „Komediantów” Teatru Mimo, „Czerwoną rzekę” Teatru Chorea oraz „Tyranię” Teatru Terminus A Quo. Festiwal zakończy „Die grosse Reise” niemieckiego Theater ANU.

W programie znalazły się również wydarzenia plenerowe, pokaz tradycyjnego toczenia drewnianych łyżek oraz spotkanie dotyczące ekosystemu Magury Małastowskiej.

Program:

3.09 (czwartek)

17.00 Anna Seniuk „Stand-up na siedząco. Zielnik Anny Seniuk”

19.00 Tańcząc ku korzeniom (butoh) 

21.30 Teatr Akt „Fantomy”

22.00 Nowica 9 / Czuprysze

4.09 (piątek)

12.00 Wiatr & Wolf „Świętokrzyskie historie”

14.00 jarotochowicz „W poszukiwaniu zaginionej łyżki”

16.00 Teatr Mimo „Komedianci”

17.30 Ogień z wody

17.30 Teatr Plemię „Zbieracze kości”

20.00 Grupa WoRaZu "Technosis”

5.09 (sobota)

10.00 Andrzej Chlebicki – Magura Małastowska – ekosystem

12.00 Teatr Echa „Kraina szczęśliwości”

13.00-15.00 Piotr Michniak – Pokaz toczenia łyżek drewnianych

14.00 Ruska Bursa „Trzy jabłka”

16.00 Teatr Chorea „Czerwona rzeka"

17.30 Andrzej Żygadło „Derewce”. Obrazy pogranicza

17.30 Cupr-Yak – performance

19.00 Terminus A Quo „Tyrania”

21.00 Theater ANU „Die grosse Reise” (Niemcy)

23.00 Statek Świder

Na spektakle: „Stand-up na siedząco. Zielnik Anny Seniuk” (czwartek godz. 17:00), „Zbieracze kości” (piątek godz. 17:30) i „Trzy jabłka” ( sobota godz. 14:00) obowiązują bezpłatne wejściówki, które będzie można odebrać w dniu przedstawienia w Biurze Festiwalowym.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz wsparciu finansowym Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Źródło:

Materiał nadesłany

Sprawdź także