EN
13.03.2023, 15:32 Wersja do druku

Ministerialny bal w operze

Gala w Operze Wrocławskiej była zorganizowana pod ministra Przemysława Czarnka - wynika z ustaleń radnych Koalicji Obywatelskiej. Trwa kontrola. Pisze Izabela Kacprzak w „Rzeczpospolitej”.

Umowa na wynajem przestrzeni w Operze na imprezę okolicznościową, w tym ewentualnie aneks, który uwzględni wynajem głównej sceny, lista VIP, którzy otrzymali bezpłatne wejściówki, wystawione faktury i ich płatnicy - Marek Łapiński i Monika Włodarczyk, radni wojewódzcy Koalicji Obywatelskiej do 16 marca mają otrzymać komplet dokumentów od dyrekcji Opery Wrocławskiej, w której imprezę urodzinową zorganizował Bartosz Rybak, pełnomocnik ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Radni będą także sprawdzać, kto opłacił noclegi zaproszonym gościom.

W dniu imprezy (17 lutego) Czarnek był we Wrocławiu na Politechnice Wrocławskiej, na której ma zostać uruchomiony wydział lekarski. Ale, jak podkreśla jego rzeczniczka, od godz. 17 przebywał w stolicy Dolnego Śląska prywatnie. Według ustaleń radnych bawił w Operze do godz. 23.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Ministerialny bal w operze

Źródło:

„Rzeczpospolita” nr 60

Autor:

Izabela Kacprzak

Data publikacji oryginału:

13.03.2023

Wątki tematyczne