– Zdaję sobie sprawę z tego, jak wielka praca jest do wykonania przez najbliższe sezony artystyczne. A tak naprawdę przez najbliższe pięć lat. Myślę, że te lata to będą przeogromne wyzwania – mówi Ireneusz Gliniecki, nowo wybrany dyrektor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Deklaruje, że za rok, „bezdomność" się skończy – sezon artystyczny 2027–2028 będzie już w wyremontowanym budynku teatru. Z Ireneuszem Glinieckim rozmawia Urszula Śleszyńska w „Gazecie Współczesnej”.
Tytuł oryginalny
IRENEUSZ GLINIECKI: MENADŻER MOŻE ZARZĄDZAĆ TEATREM. MAM PIĘĆ LAT, ŻEBY TO UDOWODNIĆ
Źródło:
„Gazeta Współczesna” nr 122