Logo
Magazyn

Mendażer może zarządzać teatrem

26.06.2026, 09:20 Wersja do druku

– Zdaję sobie sprawę z tego, jak wielka praca jest do wykonania przez najbliższe sezony artystyczne. A tak naprawdę przez najbliższe pięć lat. Myślę, że te lata to będą przeogromne wyzwania – mówi Ireneusz Gliniecki, nowo wybrany dyrektor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Deklaruje, że za rok, „bezdomność" się skończy – sezon artystyczny 2027–2028 będzie już w wyremontowanym budynku teatru. Z Ireneuszem Glinieckim rozmawia Urszula Śleszyńska w „Gazecie Współczesnej”.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

IRENEUSZ GLINIECKI: MENADŻER MOŻE ZARZĄDZAĆ TEATREM. MAM PIĘĆ LAT, ŻEBY TO UDOWODNIĆ

Źródło:

„Gazeta Współczesna” nr 122

Autor:

Urszula Śleszyńska

Data publikacji oryginału:

26.06.2026

Sprawdź także