EN

30.10.2020, 08:16 Wersja do druku

Lublin. "Zakazane piosenki". Projekt Marcina Maseckiego znów w Teatrze Starym

Inne aktualności

Teatr Stary powraca do koncertu "Zakazane piosenki" przygotowanego przez Marcina Maseckiego na lubelski festiwal "Śleboda/Danutka". Na scenie pojawią się także Kuba Więcek oraz Jan Pieniążek.Marcin Masecki znany jest przede wszystkim jako pianista jazzowy, który łączy najróżniejsze style i kierunki muzyczne w jedną intrygującą całość. Warszawiak, który trzy lata temu został berlińczykiem, ma na swoim koncie m.in. stworzone razem z Janem Młynarskim trzy wspaniałe projekty wskrzeszające przedwojenną polską piosenkę.

Z wokalistką Barbarą Kingą Majewską nagrał też tradycyjne polskie kolędy na opak, bo w tonacjach mollowych, z arabskim tekstem. Jednym z jego ostatnich projektów jest przygotowany specjalnie na festiwal „Śleboda/Danutka” koncert „Zakazane piosenki”.

Do współpracy muzyk zaprosił m.in. Kubę Więcka, absolwenta kopenhaskiej szkoły Rhythmic Music Conservatorium, arcyważnej dla współczesnego polskiego jazzu. Na scenie pojawi się też Jan Pieniążek, który z sukcesem łączy grę „klasyczną” na instrumentach perkusyjnych z grą na zestawie perkusyjnym.

Koncert w środę 4 listopada w Teatrze Starym o godz. 19 i 21. Bilety w cenie 20–60 zł.


Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Zakazane piosenki". Projekt Marcina Maseckiego znów w Teatrze Starym

Źródło:


Link do źródła