EN
11.03.2022, 08:21 Wersja do druku

Lublin. Wkrótce poznamy Złote Gwiazdy Lubelszczyzny

Inne aktualności

Miesiące opisywania ciekawych projektów, później wybór tych najważniejszych, a następnie głosowanie. Właśnie wybraliśmy Złote Gwiazdy, czyli najciekawsze unijne projekty zrealizowane na Lubelszczyźnie. Wkrótce je poznamy.

Szukamy Złotych Gwiazd to cykl jaki "Gazeta Wyborcza" prowadzi od pół roku. W jego ramach w całej Polsce opisywaliśmy te najważniejsze, najpotrzebniejsze mieszkańcom oraz spektakularne inwestycje zrealizowane z udziałem unijnych środków. Bez pieniędzy z Brukseli wiele z nich by nie powstało. Były to też projekty społeczne, które pozwalały odmienić los wielu osób. To kursy zawodowe, zajęcia z młodzieżą, społeczne spółdzielnie.

Dużo ciekawych pomysłów udało się zrealizować na Lubelszczyźnie. W ciągu ostatnich lat było to ponad 25 tys. projektów. Wybraliśmy te najważniejsze i o nich pisaliśmy. Pomysły wysyłaliście nam też sami. Spośród wszystkich zgłoszeń wybraliśmy 12 najciekawszych projektów, które odmieniły województwo lubelskie. Są wśród nich nowe drogi, lotnisko, ale też instytucje kultury, projekty turystyczne i jeden społeczny. Trzeba przyznać, że to spora różnorodność.

Głosowanie na Złotą Gwiazdę już się zakończyło. Zainteresowanie naszym plebiscytem było naprawdę duże. Kto okazał się jego zwycięzcą? Tego dowiemy się w najbliższy czwartek - 17 marca. O godzinie 18 na portalu Wyborcza.pl oraz na facebookowych profilach "Gazety Wyborczej" we wszystkich miastach rozpocznie się uroczysta gala projektu Szukamy Złotych Gwiazd.

Przypomnijmy, że najciekawszy projekt zrealizowany na Lubelszczyźnie można było wybrać z 12 zgłoszonych przez Was - Nasi Czytelnicy - propozycji. Oto one:

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Szukaliśmy i wybraliśmy. Wkrótce poznamy Złote Gwiazdy Lubelszczyzny. Zapraszamy na galę online

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Lublin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.