EN

22.04.2021, 08:42 Wersja do druku

Lublin. W Teatrze Andersena próby i wydarzenia online

Teatr Andersena pracuje i działa, nawet przy zamkniętych drzwiach dla publiczności. Cały czas trwają intensywne próby i przygotowania do spektaklu Pippi Långstrump Astrid Lindgren (dla dzieci od 8 lat), w reżyserii Krzysztofa Raczyńskiego, którego premiera zaplanowana jest na 22 maja.

fot. Tomasz Tylus

Mamy nadzieję, że teatry zostaną otwarte w maju i będziemy mogli spotkać się z publicznością przed zakończeniem sezonu teatralnego, który w tym roku wyjątkowo został wydłużony do końca lipca 2021r. Ale zanim premiera nowego spektaklu, to bardzo zależy nam na pokazaniu wydarzenia edukacyjno – artystycznego, realizowanego w koprodukcji z Fundacją Kropa w Lublinie, Dziewczynka z emocjami, reż. Bogusław Byrski, Gabriela Jaskuła, Kacper Kubiec i Adam Organista – (dla dzieci od 5 lat), którego premiera odbyła się 19 marca. Nie mieliśmy możliwości pokazać go szerszej publiczności, szczególnie grupom szkolnym i przedszkolnym i mamy nadzieję, że ta okazja nadejdzie już wkrótce.

W czerwcu chcielibyśmy pokazać ponownie spektakl Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy, reż. Daniel Lasecki, Kinga Matusiak – Lasecka, Natalia Sacharczuk, Łukasz Staniewski i Katarzyna Staniewska, (dla dzieci od 5 lat) który bardzo podobał się publiczności i został przyjęty bardzo ciepło zarówno przez dzieci jak i dorosłych oraz Historia naturalna czyli o niezwykłych żyjątkach, Jędrzeja Piaskowskiego i Huberta Sulimy (dla dzieci od 8 lat), nominowany do nagrody STRZAŁY – Wydarzenie Kulturalne roku 2019/2020 Gazety Wyborczej Lublin oraz został zakwalifikowany do 27. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Również w czerwcu, planowana jest realizacja lubelskiej odsłony programu Przestrzenie Sztuki – Teatr, którego organizatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, natomiast lokalnym koordynatorem Centrum Kultury w Lublinie. Bardzo cieszymy się, że Teatr Andersena ponownie weźmie udział w tym projekcie. Jeszcze nie wiemy dokładnie jakie spektakle będziemy chcieli zaprezentować publiczności na Placu Litewskim oraz w Ogrodzie Saskim w Lublinie, ale wkrótce na pewno podamy tę informację do wiadomości.

W lipcu zapraszamy serdecznie grupy zorganizowane dzieci, młodzieży, dorosłych, wycieczki odwiedzające Lublin i okolice, turystów z Polski. W planach repertuarowych chcemy zagrać spektakl Zwierzęta Doktora Dolittle w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego (dla dzieci od 5 lat), ponownie Historia naturalna czyli o niezwykłych żyjątkach, oraz Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy. Dodajcie Teatr Andersena do swoich punktów obowiązkowych na mapie Lublina!

Aktualnie realizujemy repertuar online. Na platformie Bilety24.pl można oglądać non stop do 30 czerwca włącznie, dwa spektakle dla dzieci. Bilet jednorazowy – 10 zł.

Szewczyk Dratewka – bajka do zjedzenia dla dzieci od lat 3, reż. Bogusław Byrski, Gabriela Jaskuła i Wioletta Tomica.

Dziób w dziób, dla dzieci od 5 lat, reż. Elżbieta Depta.

Miło nam też poinformować, że pedagożka teatralna - Małgorzata Adamczyk oraz aktor Bogusław Byrski zostali nominowani do ogólnopolskiego plebiscytu OSOBOWOŚĆ ROKU 2020 w kategorii KULTURA, który w województwie lubelskim koordynuje Kurier Lubelski.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne