EN

10.05.2021, 10:03 Wersja do druku

Lublin. Teatr Osterwy przedłuża sezon

Teatr im. Osterwy w Lublinie, jak wszystkie instytucje kultury, wreszcie otwiera się dla widzów. W związku z tak długim zamknięciem, sezon teatralny zostanie przedłużony na lipiec.

fot. mat. teatru

Na stęsknionych teatralnych wrażeń czeka nie lada gratka.  W czerwcu i w lipcu na deskach Osterwy niesamowita adaptacja „Nad Niemnem” E. Orzeszkowej przygotowana przez H. Sulimę i J. Piaskowskiego. Lubelska publiczność w końcu będzie mogła  zobaczyć najświeższą produkcję teatru, zrobioną z wyjątkowym rozmachem  komedię „Czego nie widać” w reż. M. Sławińskiego.

W repertuarze pojawią się również  długo oczekiwane popremierowe spektakle „Nory” H. Ibsena w reż. Kuby Kowalskiego, a także „Ich czworo” G. Zapolskiej w reż. P. Aignera.

- „Bez względu na to jak byśmy się starali teatr bez Widzów jest niepełny, dlatego niecierpliwie wypatrujemy otwarcia. Zagramy dwie produkcje, których Widzowie jeszcze nie mieli okazji zobaczyć „Czego nie widać” i „Norę”. Chcemy dać naszym odbiorcom radość, stąd na naszej scenie „Ich czworo” i „Czego nie widać” – cudowne komedie doskonale podnoszące nastrój. I „Nad Niemnem” - przepiękny spektakl z niezwykle bogatą scenografią, na którym pierwszy raz spotkamy się z Widzami po otwarciu – mówi Redbad Klynstra-Komarnicki p.o. Dyrektor Teatru im. J. Osterwy w Lublinie. - Czekamy na Was w naszym teatrze, bo przecież łączy nas Osterwa  – z uśmiechem dodaje.

Na scenie Teatru im. J. Osterwy w Lublinie:
3 -6 czerwca „Nad Niemnem” E. Orzeszkowej, w reż. J. Piaskowskiego
10-13 czerwca „Czego nie widać” M. Frayna, w reż. M. Sławińskiego – spektakle popremierowe
24-27 czerwca „Nora” H.Ibsena w reż. Kuby Kowalskiego – spektakle popremierowe
2-4, 8-11 lipca  „Czego nie widać” M. Frayna, w reż. M. Sławińskiego
16-18 lipca  „Ich czworo” G. Zapolskiej w reż. P. Aignera
Na wszystkie spektakle bilety można rezerwować już od dzisiaj przez internet, telefonicznie w Biurze Obsługi Widza 81 532 44 36, w kasie teatru  81 532 42 34 oraz od wtorku stacjonarnie w kasie teatru przy ul. Narutowicza 17.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

10.05.2021