EN

28.09.2020, 10:40 Wersja do druku

Lublin. Spektakl "Gradient" otworzy Festiwal Cyrkulacje

Widowisko łączące różne formy nowego cyrku otworzy tegoroczną edycyję Wschodnioeuropejskiego Festiwalu Cyrku Współczesnego Cyrkulacje. Spektakl specjalny "Gradient" będzie można zobaczyć 1 października o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

Cyrkulacje to coroczne lubelskie święto nowego cyrku, w którym regularnie udział biorą najlepsi sztukmistrze z Europy Środkowo-Wschodniej. W tym roku Konkurs Etiud Nowocyrkowych odbędzie się w dniach 9-11 października - to wtedy na scenie CSK zaprezentują się zakwalifikowani do finału artyści z Finlandii, Węgier czy Ukrainy. Wcześniej jednak organizatorzy zaproszą na pokazy trzech spektakli specjalnych. Pierwszy z nich już 1 października.

Spektakl "Gradient" zainauguruje tegoroczną edycję Festiwalu Cyrkulacje. Widowisko będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur 1 października o godz. 19.

Struktura sztuki odzwierciedla refleksję nad organizmem, w jego biologicznym jak i społecznym sensie. Na scenie, obok różnorodnych form ruchu, zobaczymy akrobatykę naziemną, powietrzną, żonglerkę i iluzję optyczną.

Kolejne spektakle specjalne to "9.811" (4 października, godz. 17-20, Centrum Spotkania Kultur) oraz "Tangram" (8 października, godz. 19, Teatr Stary).

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Spektakl "Gradient" otworzy Festiwal Cyrkulacje

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

Damian Drabik

Data publikacji oryginału:

28.09.2020