EN

31.08.2021, 16:13 Wersja do druku

Lublin. Silvana Peres w Teatrze Starym

fot. mat. teatru

Dodatkowe koncerty w jesiennym repertuarze! Już 6 października o godzinie 18.00 i 21.00 zapraszamy na kolejne wydarzenia z cyklu SIESTA W DRODZE. Tym razem Marcin Kydryński przedstawi Państwu lizbońską artystkę - Silvanę Peres.

Sprzedaż biletów rozpoczniemy 1 września (środa) o godzinie 10.00 na stronie teatrstary.eu oraz w kasie teatru.

„Fado narodziło się w zaułkach portowych dzielnic Lizbony i jakkolwiek bywa muzyką ściśle skonwencjonalizowaną, to u swych korzeni ma przecież różnorodne muzyczne doświadczenia marynarzy, wracających z dalekich wypraw. Stąd nie tylko nie dziwi, ale nas w Sieście szczególnie cieszy, ilekroć fado splata się z odległymi, zamorskimi rytmami. Gdy zapożycza motywy z brazylijskich samb, angolańskich semb, kabowerdyjskich morn a nawet rusza do upojnego tańca z argentyńskim tangiem. To droga Silvany Peres, młodej artystki lizbońskiej. W sztuce fado doskonaliła się w gronie mistrzów z kamiennej tawerny Casa de Linhares w starej Alfamie, ale z muzyką przyjaźni się od dziecka, odkąd jako dziewięciolatka (!) zdobyła tytuł mistrzyni tańca latynoamerykańskiego. Jej pierwsza płyta Fado no Pe czerpie pełnymi garściami ze skarbnicy zmysłowych rytmów Ameryki Łacińskiej i Afryki. Ktokolwiek jeszcze miał wątpliwości, że fado może być także muzyką szczęśliwą, straci je podczas koncertów Silvany Peres" - Marcin Kydryński.

Utwór SIlvany Peres pt. "Saudades do Brasil em Portugal" znajdzie się na kolejnej siedemnastej już płycie z kultowej serii Siesta, której twórcą jest Marcin Kydryński. Płyta ta ukaże się we wrześniu 2021 nakładem Universal Music Polska

Źródło:

Materiał nadesłany