EN
16.03.2022, 11:24 Wersja do druku

Lublin. Premiera „Zemsty nietoperza” w Teatrze Muzycznym

26 marca na scenie Teatru Muzycznego w Lublinie odbędzie się premiera najzabawniejszej operetki Johanna Straussa – „Zemsty nietoperza”, którą wyreżyserował Artur Barciś.

fot. proj. Franciszek Barcić / mat. teatru

To już piąta realizacja „Zemsty nietoperza” w Teatrze Muzycznym w Lublinie, ale gwarantujemy, że takiej inscenizacji jeszcze Państwo nie widzieli! Wyjątkowe poczucie humoru Artura Barcisia, jego dystans do samego siebie i rzeczywistości oraz niebanalna zabawa formą – dzięki tej mieszance powstał spektakl bardzo aktualny i niezwykle zabawny. Artur Barciś jest nie tylko świetnym aktorem, ale i reżyserem z pokaźnym dorobkiem: poprowadził artystów tak, żeby wydobyć z „Zemsty nietoperza” wszystkie komediowe niuanse. Scenografia Państwa zaskoczy, a piękne, kolorowe kostiumy, zaprojektowane z dbałością o detale – zachwycą. Autorką warstwy wizualnej przedstawienia jest Tatiana Kwiatkowska, która przygotowywała scenografię i kostiumy do słynnego Kabaretu Olgi Lipińskiej. Kierownictwo muzyczne nad premierą sprawuje Ruben Silva, znakomity polski dyrygent boliwijskiego pochodzenia, aktualnie dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Kaliskiej. O ruch sceniczny i taniec w przedstawieniu zadbała Iwona Runowska, która wcześniej przygotowała w naszym Teatrze m.in. choreografię do musicalu „Hallo Szpicbródka”.

„Zemsta nietoperza” to przede wszystkim komedia charakterów. Barwną galerię osobowości zaprezentują Państwu artyści Teatru Muzycznego w Lublinie, m.in. Dorota Laskowiecka-Urban i Anna Barska (jako Rozalinda), Jakub Gąska (Eisenstein i Alfred), Paulina Janczaruk (Adela), Dorota Szostak-Gąska (Książę Orłowski), Patryk Pawlak i Patrycjusz Sokołowski (Falke), Paweł Stanisław Wrona i Marcin Żychowski (Frank) oraz Jarosław Cisowski (Blind).
W spektaklu wystąpią także wyjątkowi goście: Edyta Piasecka (która wielokrotnie śpiewała w Operze Narodowej) – jako Rozalinda, Tomasz Rak (którego w lutym do współpracy zaprosiła mediolańska La Scala) – jako Eisenstein, Jan Jakub Monowid (zdobywca dwóch Fryderyków i laureat Teatralnej Nagrody Muzycznej im. J. Kiepury w kategorii „Najlepszy śpiewak”) – jako Książę Orłowski oraz młodzi śpiewacy, laureaci wielu konkursów wokalnych: Kamila Goik (Adela), Łukasz Ratajczak (Alfred) i Alan Sobkowicz (Adiutant).


26 marca 2022 r. (sobota) godz. 18.00 – premiera
27 marca 2022 r. (niedziela) godz. 17.00 – II premiera

więcej: teatrmuzyczny.eu

Źródło:

Materiał nadesłany