EN

22.09.2022, 16:04 Wersja do druku

Lublin. Premiera sztuki „Księżyc i magnolie" w Teatrze im. Osterwy - w sobotę

Premiera sztuki "Księżyc i magnolie" Rona Hotchinsona o kulisach powstawania filmu "Przeminęło z wiatrem" odbędzie się w sobotę w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. "To sztuka refleksyjna z elementami komediowymi" - powiedział reżyser Jose Iglesias Vigil.

fot. mat. organizatora

Reżyser spektaklu podczas czwartkowej próby medialnej powiedział, że to spektakl lekki, ale osadzony w kontekście wojny. "+Księżyc i magnolie+ ma elementy, które nawiązują do powstawania filmu +Przeminęło z wiatrem+, ale też ogólnie do historii lat 40-tych" - wyjaśnił.

Zdaniem dyrektora teatru, Redbada Klynstry-Komarnickiego, komedia powinna dostarczać rozrywki i być mądra. "+Księżyc i magnolie+ spełnia te warunki, a szczególnie w reżyserii Jose Iglesiasa Vigila" – powiedział dodając, że hiszpański reżyser zwraca uwagę na inne rzeczy niż jego polscy koledzy.

"Tak to chyba jest, że w wydaniu hiszpańskim każda komedia robi się egzystencjalna. To jest to, czego szukałem, dlatego cieszę się, że rozpoczęliśmy współpracę" - powiedział.

Premiera spektaklu w sobotę 24 września o godz. 19. Kolejne pokazy: 25, 29 i 30 września oraz 1 i 2 października.

Obsada: Wojciech Dobrowolski (Victor Lonzo Fleming), Anna Nowak (Miss Poppenghul), Włodzimierz Dyła (David O. Selznick) i Paweł Ferens (Ben Hecht). Za scenografię odpowiada Marek Braun. Kostiumy zaprojektował Emil Wysocki. Reżyserem światła jest Jędrzej Skajster.

Źródło:

PAP

Autor:

Piotr Nowak