EN

24.03.2023, 15:37 Wersja do druku

Lublin. Premiera „Mojego boskiego rozwodu” u Osterwy

„Mój boski rozwód” irlandzkiej dramatopisarki Geraldine Aron to dowcipna i pełna ciepła historia dojrzałej kobiety, która staje przed koniecznością zmierzenia się z zupełnie nową dla siebie sytuacją życiową – odejściem męża. 1 kwietnia premiera sztuki na Małej Scenie Teatru Osterwy. Monodram przygotowuje Magdalena Sztejman w reżyserii Marka Pasiecznego.

fot. Tomasz Bielawiec / mat. teatru

Sztuka „Mój boski rozwód” to słodko-gorzka opowieść o kobiecie, która w życiu pragnęła dwóch rzeczy: kochać i być kochaną. Miłosny zawód budzi jednak w bohaterce wątpliwość, czy zawarty związek małżeński może kiedykolwiek stanowić bezpieczną polisę na szczęście i czy w związku z tym, warto składać swój los w rękach jakiegokolwiek człowieka.

Cierpienie Angeli wzmacnia gorycz z powodu bezlitosnego upływu czasu – erozji kobiecej urody i opuszczenia rodzinnego gniazda przez córkę. Kobieta zmaga się ze swoimi demonami, metryką, samotnością. A zmaganiom tym towarzyszy cała mozaika uczuć, w których na przemian dochodzą do głosu: zdziwienie, oburzenie, złość, cynizm, histeryczny śmiech, czy euforia.

Czy traumatyczne doświadczenia staną się dla bohaterki trampoliną do odkrycia siebie na nowo, przekonają się Państwo sami.

Gdy monodram stanowi największy sprawdzian sztuki aktorskiej, doskonałe poczucie humoru zawarte w tekście Aron, jest wymarzone dla aktorek z talentem komediowym, nie dziwi zatem fakt, że w roli tytułowej bohaterki komedii „Mój boski rozwód zobaczymy” Magdalenę Sztejman. Reżyserii podjął się Marek Pasieczny. Sztuka wystawiana jest w ramach teatralnych DemoKreacji.  Premiera spektaklu już 1 kwietnia, o godz. 19:00 na Małej Scenie Teatru Osterwy.

Zapraszamy 30 kwietnia o 13:30 na próbę medialną sztuki.


„Mój boski rozwód” gramy także:
2 kwietnia, godz. 18:00
5 kwietnia, godz. 17:00
6 kwietnia, godz. 17:00

Twórcy:
 Reżyseria: Marek Pasieczny
Obsada: Magdalena Sztejman
Przekład: Anna Wołek, Katarzyma Poleska
Scenografia i kostiumy: Bronka de Sage
Muzyka: Robert Łuczak
Światła: Piotr Bartoszewicz
Inspicjent: Małgorzata Bigelmajer
Koordynator projektu: Magdalena Andrasz

Źródło:

Materiał nadesłany