EN
15.02.2022, 08:35 Wersja do druku

Lublin. Pieniądze na kulturę. Co się będzie działo i za ile

Inne aktualności

Gdyby miasto chciało wesprzeć wszystkie projekty, które spełniły wymogi formalne, potrzeba by na to blisko 5 i pół miliona złotych. Ostatecznie kwota będzie o wiele niższa. Na szczycie finansowej listy są koncerty na Starym Mieście, koncerty organowe w kościele na Czubach i nowy cyrk.

Miasto pokazało listę 79 projektów kulturalnych, które otrzymają wsparcie z budżetu Miasta Lublin w programie Miasto Kultury.

– Preferowane były projekty cykliczne, kontynuujące dotychczasowe działania, wprowadzające innowacyjne rozwiązania, a zwłaszcza te, mające na celu wzmocnienie kompetencji kulturalnych dzieci i młodzieży oraz zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w kulturze w ramach przygotowań do Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023 – wyjaśnia wybór Ratusz. Dofinansowane wydarzenia zostały wyłonione z puli 146 wniosków.

Najwyższe kwoty – po 35 tysięcy – przypadły: Fundacji Sztukmistrze na organizację „Sceny Sztukmistrza 2022”, Towarzystwu Muzycznemu im. H. Wieniawskiego na koncerty „Harmonie Starego Miasta” i parafii Świętej Rodziny na XXVI Międzynarodowy Festiwal Organowy.

34 tys. złotych to wsparcie na interdyscyplinarny festiwal twórczości kobiet, który planuje Fundacja Camera Femina. O 2 tysiące mniej dostali organizatorzy cyklu wystaw 10 lat Brain Damage Gallery, czyli Europejska Fundacja Kultury Miejskiej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Pieniądze na kulturę. Co się będzie działo w Lublinie. I za ile

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

agdy

Wątki tematyczne